اغاز ثبت نام دوره جدید کلاس های حفظ قران یک ساله در استهبان

 

ثبت نام دوره جدید مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ قرآن شیراز آغاز شد 

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر مدرسه شبانه روزی تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم شیراز از ثبت نام دوره جدید این مدرسه در سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر شاهسونی، مدیر مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه فارس، از ثبت نام دوره جدید این مدرسه در سال جاری خبر داد و گفت: طبق روال هر ساله از اول اردیبهشت تا آخر اردیبهشت‌ماه، مهلت ثبت نام در مدرسه تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه این مدرسه در روستایی به نام لایه خرمی از توبع شهرستان استهبان در فارس قرار دارد، افزود: این مدرسه از امکانات آموزشی و رفاهی مانند خوابگاه و تغذیه برخوردار است.

حجت‌الاسلام شاهسونی، تصریح کرد: شرایط ثبت نام در این مدرسه، حداکثر متولد و حداقل اتمام دوره دوم راهنمایی که سالیانه این شرط سنی تعویض می‌شود؛ همچنین دارا بودن تسلط بر روخوانی قرآن کریم، عدم تأهل، قبولی در مصاحبه و قبولی در دوره آموزشی از دیگر شرایط پذیرش این مدرسه است که بعد از ثبت نام در تیرماه پذیرش می‌شوند.

مدیر مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم ادامه داد: متقاضیان جهت ثبت نام می‌توانند با شماره تلفن 07324643186 تماس بگیرند و پس از مصاحبه تلفنی، جهت مصاحبه حضوری اوایل تیرماه سال جاری به این مدرسه بیایند.

وی اضافه کرد: پس از قبولی در مصاحبه حضوری این مدرسه، دوره آموزشی 35 روزه‌ای که از 22 تیرماه آغاز خواهد شد، که پس از آن جهت دوره یکساله حفظ کل قرآن کریم گزینش می‌کنیم.

حجت‌الاسلام شاهسونی با بیان اینکه این مدرسه تنها مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن کریم در کشور است، گفت: در این مدرسه، هر روز کلاس تفسیر، کلاس‌های اخلاق، احکام و برنامه‌های مختلف فرهنگی، اقامه نماز جماعت، اردوهای تفریحی و زیارتی هر ماه اجرا می‌شود.

مدیر مدرسه شبانه‌روزی تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن کریم ادامه داد: در این مدرسه برنامه‌های مختلف ورزشی نیز هر هفته برگزار می‌شود که هزینه ماهیانه مدرسه، مبلغ 60 هزار تومان است.

حجت‌الاسلام شاهسونی تصریح کرد:‌ هدف ما از راه‌اندازی مدرسه شبانه‌روزی قرآن کریم، نیروسازی جهت خدمت به قرآن است.

وی با بیان اینکه این مدرسه 12 سال است که راه‌اندازی شده است، گفت‌: با توجه به اینکه کسی که حافظ کل قرآن می‌شود و با آن آشنا می‌شود، روحیه خدمت نسبت به قرآن در آن ایجاد می‌شود، این مدرسه برای تربیت چنین افرادی ساخته شده است تا یکسری نیروهای قرآنی را به کشور اسلامی تحویل دهد.