سفارش تبلیغ
صبا ویژن

صداقت سوره مبارکه اسراء آیه شریفه 80 وَقُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ معنای آیه: و بگو : پروردگارا ! مرا (در هر کار) با صداقت وارد کن، و با صداقت خارج ساز........ پیام آیه: اگر درس می خوانیم یا مطالعه می کنیم یا هر کار دیگری را در پیش می گیریم با صداقت آن را آغاز کنیم تا با موفقیت به انجام برسد. صداقت در کار، به این است که اهداف پوچ و باطل مانند خود برتربینی و ستمگری نداشته باشیم. در انجام هر کار اهداف خیر خواهانه و انسانی داشته باشیم و در پایان نیز دقت کنیم که همان اهداف را دنبال کنیم و برای دست یافتن به این مهم، موفقیت خود را از خدای بزرگ درخواست کنیم.
      

به نام خدا

 سلام علیکم

دلایل معضل بالا رفتن سن ازدواج! مهریه های بالا و کمر شکن؟ توقع داشتن مسکن مجزا از پسر؟ توقع جهیزیه زیاد از دختر؟ راحت طلبی نسل جوان و عدم مسئولیت پذیری؟ فشار اقتصادی ناشی از تورم و بالا رفتن خرج زندگی؟ احساس عدم نیاز به ازدواج از طرف دختر و پسر؟ چرا؟؟!! کمرنگ شدن انگیزه های معنوی در ازدواج؟ عدم اشتغال پسر؟ .. مواردی که به نظرتون میرسه لطفا بفرمائید.

      

سوره مبارکه نحل آیه شریفه 97: مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاةً طَیِّبَةً

معنای آیه: هر فرد با ایمان کار شایسته ای انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، بدون تردید به او زندگانی پاکیزه می دهیم.

پیام آیه: در حرکت به سوی کمال و رسیدن به زندگانی پاکیزه و ملکوتی، تفاوتی بین زن و مرد نیست. آنچه انسان را به سر چشمه ی کمال یعنی خدا می رساند، جان اوست، که در زن و مرد یکسان است.
      

پناه برخدا محکمه عدل الهی مکان:صحرای محشر زمان:روز قیامت متهم:عدوالله خدای متعال:درفلان روز،فلان ساعت،فلان مکان،فلان گناه رو مرتکب شدی متهم:من چنین کاری نکردم! خدا:فرشتگانگماشته شده بر تو گواهی میدهند. متهم:فرشتگان از طرف خداهستند شهادت انها را قبول ندارم خداوند: الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَی‌"أَفْوَ"هِمِمْ وَ تُکَلّـِمُنَآ أَیْدِیهِمْ وَ تَشْهَدُ أَرْجُلُهُمْ بِمَا کَانُوا یَکْسِبُونَ .
      

 • سوره مبارکه آل عمران
 • آیه شریفه 147
 • ربَّنَا اغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَإِسْرَافَنَا فِی أَمْرِنَا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ

 • معنای آیه:

  پروردگارا، گناهان ما را ببخش و از اشتباهات ما، چشم پوشی کن گام های ما را استوار و ما را در بر کافران پیروز گردان

 • پیام آیه:

  خداوند به لطف و رحمتش، خطاهای ما را می بخشد زیرا او (غفار الذنوب) است. اگر پرهیزگار باشیم و در پیمودن راه حق، استوار باشیم پیروزی بر کافران حتمی است.
 •       

 • أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُّبِینٌ

 • معنای آیه:

  آیا از شما انسان، پیمان نگرفتیم که از شیطان پیروی نکنید؟! زیرا بدون شک او دشمن آشکار شما است.

 • پیام آیه:

  وسوسه ی شیطان این است که زشتی ها را زیبا جلوه می دهد، اما هر اندیشه ی سالم در می یابد که خود را آلوده به زشتی ها نکند. آفریدگار به ما اندیشه و وجدان پاک داده است، آیا این ابزار، همان تعهدی نیست که خداوند از ما گرفته است؟
 •       

   

  هیچ کس با بخشیدن کوچک نمی شود؛ و گرنه خداوند اینقدر بزرگ نبود ...

        

  یا رب یک روز علامه جعفری رحمة الله علیه سوار تاکسی شده بودند. در مسیر راه نفس عمیقی میکشند و از ته دل میگند:ای خدای من! راننده تاکسی با اعتراض میگه یه جوری میگید ای خدای من که انگار فقط خدای شماست!! ایشان در جواب فورا دو بیت از سعدی می خوانند: چنان لطف او شامل هرتن است که هر بنده گوید خدای من است چنان کار هرکس به هم ساخته کــــه گویا به غیری نپرداخته .... فدای خدای مهربونم .
        
  <   <<   6      
  + سلام دوستان شبکه ی اجتماعیmsapp راه اندازی شد از شما دوستان خواهش می کنیم که در این شبکه عضو شوید در ضمن من درآنجا به نام علی محمدی درخدمت شما هستم لطفاً سر بزنید آدرس: WWW.MSAPP.IR منتظر قدوم مبارکتان هستیم لطفاً نشر دهید تا افراد بیشتری در این شبکه عضو شوند.......

  + سلام...بدون شرح..
  مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir